Föreningen Vetenskap & Allmänhet arrangerar Forskar Grand Prix tillsammans med en rad organisationer runt om i Sverige.

För mer information om Forskar Grand Prix, kontakta:

Forskar Grand Prix Sverige, nationell samordnare
Anders Sahlman, Vetenskap & Allmänhet, VA
anders@v-a.se
08-611 30 47
070-734 07 85

Blekinge Forskar Grand Prix
Tina Ivarsson, Kreativum
tina.ivarsson@kreativum.se
073-380 35 70

Borås Forskar Grand Prix
Ida Borenstein, Högskolan i Borås
ida.borenstein@hb.se
033-435 45 78
073-461 20 01

Västerås Forskar Grand Prix
Dani Franjkovic, Mälardalens högskola
danijela.franjkovic@mdh.se
021-10 73 34

Lund Forskar Grand Prix
Åsa Grunning, Lunds universitet
asa.grunning@fsi.lu.se
070-330 77 80

Malmö Forskar Grand Prix
Magnus Jando, Malmö högskola
magnus.jando@mah.se
070-965 53 72

Stockholm Forskar Grand Prix
Marcus Angelin, Vetenskapens Hus
marcus.angelin@vetenskapenshus.se
08-790 98 18
073-460 80 18

Uppsala Forskar Grand Prix
Gunilla Sthyr, Uppsala universitet
gunilla.sthyr@uadm.uu.se
Marnie Hancke, Sveriges lantbruksuniversitet, SLU
marnie.hancke@slu.se